دلایل روی آوردن کسب و کارها به هوشمند سازی

 

 

 

اکنون ببینیم چرا روش های قدیمی کسب و کار دیگر کافی نیست و چرا استفاده از راهکار هوشمندسازی ضرورت پیدا کرده است ؟

 

دست زیاد شده است

کسب و کار دلخواه خودتان را در نظر بگیرید. فرق نمی کند طراحی وب باشد یا انتشار مجله یا تولید دستمال کاغذی. تقریباً در هر زمینه ای که فکرش را بکنید دست توی بازار زیاد شده است و رقابت آسان نیست. به ویژه اگر هم اکنون چند شرکت موفق در حوزه مورد نظر شما در حال فعالیت باشند. به راستی شما چه حرف تازه ای برای گفتن دارید؟ آیا احساس نمی کنید برای موفقیت در بازار باید به ابزارهایی مسلح شوید که شما را از دیگران متمایز کند؟

 

روش های سنتی در دست قدرت قدیمی ها است

روش های سنتی مانند به کار انداختن حجم عظیمی از سرمایه در بازار، حفظ ارتباط با عوامل ذی نفوذ در شبکه توزیع کالا ها و خدمات و استفاده از انواع رانت و چیز هایی از این قبیل همچنان در دست شرکت ها و سازمان های نیرومندی است که سال ها پیش از شما وارد بازار شده اند و آن را قبضه کرده اند . بنابراین تازه وارد های بازار باید به فکر روش های نو و خلاقانه ای برای پیش دستی و رقابت باشند .

 

 تهدید کسب و کار های نو ظهور

کسب و کار های بزرگ نیز از سوی شرکت های کوچک و نوظهور در معرض تهدید هستند. کسب و کارهای نو پا و کوچک معمولاً خیلی چابک هستند و ماهیتی پویا و داینامیک دارند. آن ها به سرعت می توانند خود را با شرایط جدید حاکم بر بازار تطابق دهند. شرکت ها و سازمان های بزرگتر و قدیمی تر در برابر تحولات شتابان این روزها آسیب پذیرند. راهکار هوشمندسازی می تواند با ارائه تحلیل های ژرف و تامل بر انگیز از روند تحولات این گونه کسب و کار ها را از گزند تند باد حوداث برهاند و قدرت پیش بینی آینده را به آنان هدیه کند تا بتوانند انعطاف پذیر باشند و زمان کافی برای ایجاد تغییرات لازم داشته باشند .

 

یک اشتباه را تا کی می خواهید تکرار کنید؟

گاهی وقت ها به دلیل عدم تجزیه و تحلیل عملکرد گذشته یک اشتباه ساده در برنامه روزانه امور جاری سازمان از دید مدیران و کارمندان پنهان می ماند. مستند سازی عملیات به علاوه استخراج تحلیل از آن ها این حسن را دارد که ضعف ها و اشتباه های پنهان را آشکار می کند. گاهی یک تغییر ساده و کوچک صدها هزار تومان در سال از هزینه ها کم می کند. گاهی فقط یک تغییر کوچک در شیوه بازاریابی و جامعه مخاطبان یک کالا یا خدمات موفقیت غیر قابل باوری به همراه می آورد. تغییرات ضروری را چگونه می توان پیدا کرد؟ یک روش تجزیه و تحلیل روند موجود است. بازهم هوشمندسازی در اینجا به خدمت ما می آید .

 

مستندات از شفافیت کاهش می یابد

غالباً مدیران سازمان ها و شرکت ها از مستند شدن عملکرد خود وحشت دارند و این خود مانع بزرگی برای تحقق آرمان و راهکارهایی مانند هوشمندسازی است. مستند سازی اطلاعات و استخراج تحلیل از آن ها لزوماً به معنای شفاف شدن همه چیز نیست اما دست کم این تجربه می تواند نگرانی شما را از بابت مخاطرات مستند شدن اطلاعات کاهش دهد. ضمن این که فناوری اطلاعات ابزار های نیرومندی برای حفاظت از داده های با ارزش شما دارد .

 

کارمندان را می توان به آگاهی مسلح کرد

خیلی از مدیران به ایده ها و پیشنهاد های پراکنده کارمندان خود اهمیت زیادی نمی دهند. با پیش فرض به تو مربوط نیست البته می توان قدرت خود را بر محیط با حدت و شدت جاری کرد اما چنین کارمندانی هیچ تعلق خاطری به کسب و کار شما نخواهند داشت و یک نزاع ساده ممکن است به خروج آن ها منجر شود و پول هایی که برای استفاده از این نیروی انسانی هزینه شده بر باد رود. راهکار هوشمندسازی روند کسب و کار را دانش محور می کند. می توان کار استخراج تحلیل از مستندات و استفاده از نرم افزاری های هوشمندسازی را به برخی کارمندان سپرد و آن ها را در روند تصمیم سازی شرکت سهیم کرد.

 

از اطلاعات هم می توان پول در آورد

فقط خود کالا ها و خدمات اصلی شما نیست که می توانند منبع در آمد شما باشند اطلاعات جنبی که در خلال روند امور جاری شما تولید می شوند هم می توانند منبع در آمد تازه ای باشند یا دست کم از هزینه ها بکاهند. به عنوان مثال می توان الگوی فعلی رفتار مشتریان راروی نمودار برد و رفتار احتمالی آن ها را در آینده نزدیک پیش بینی کرد و بر مبنای آن زودتر از سایر رقبا برای عرضه کالا یا خدمات مورد نیاز مشتریان پیش دستی کرد. از برخی اطلاعات پراکنده موجود در سازمان می توان دوباره استفاده کرد و چند بار از آن ها پول در آورد شماره تلفن ها، ایمیل ها و آدرس های پراکنده از افراد، سازمان ها و شرکت ها را در یک سیستم انبار داده ها به طور منسجم جمع آوری کرد. گروه ها و قشر های مختلف مخاطب محصولات شرکت را می توان تمیز داد و به بهانه های مختلف با آن ها دیالوگ بر قرار کرد. بخش بازاریابی شرکت را می توان به اتاق فکر شرکت تبدیل کرد. کسب و کار در قرن 21 فقط ریختن یک مشت جنس توی مغازه نیست . با اطلاعات می شود به صورت های گوناگون بازی کرد.

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش